23.06 – 24.06
NB! Reis toimub vene keeles
07.00 Väljasõit Tallinnast Virtsu suunas.
09.05–09.35 Parvlaevaga ületame mere Muhu saarele.
Tutvumine Muhu saare ja Koguva külaga – säilinud külakompleks: palkmajad rookatustega, kaevud ja sajandivanused puud loovad ainulaadse ja autentse õhkkonna.
Seejärel sõidame tammi mööda üle 4 km pikkuse Väikese väina Saaremaa saarele. Avanevad kaunid panoraamvaated saarestikule ja lahele.
Saabumisel Saaremaale külastame maailma üht romantilisemat aeda – Saaremaa pojengiaeda, kus igal juunil toimub pojengifestival. Tegemist on maalilise paigaga, kus kasvavad tuhanded õitsvad pojengid ning asub Põhja-Euroopa ainus lõikelillede pojengiistandus. Sukelduge lõhnavale rännakule nende kaunite lillede keskel!
Edasi ekskursiooniline tutvumine Kuressaare linna ja piiskopilinnusega – see on ainus Eestis säilinud keskaegne kindlus oma algsel kujul (lisatasu eest). Linnuse hoovis müüakse käsitöö suveniire, mida meistrid (nt klaasipuhujad ja sepad) valmistavad turistide silme all.
Saare pealinnas ootab meid eriline atmosfäär: iidne vaim, rahu ja saarlaste omapära. Elu kulgeb siin aeglaselt ja rahulikult – ideaalne paik vaikuse ja rahu armastajatele.
Lõunasöök (lisatasu eest).
Reisi lõpetuseks külastame Kaali kraatrit – üht kauneimat meteoriidijärve Euroopas, mis tekkis meteoriidi langemise tagajärjel enam kui 3500 aastat tagasi. Teeme pilte ja soovime midagi head!
Õhtul tagasisõit parvlaevaga mandrile ja edasi Tallinna. Orienteeruv saabumisaeg kell 21.00.
Reisi hind: 69 €
Hinna sees: mugav buss, professionaalne giid.
Lisatasu:
Sissepääsupiletid:
– Saaremaa pojengiaed – 12 €
– Kuressaare linnus: täiskasvanu 11 €, lapsed 9 €
– Parvlaev Virtsu–Kuivastu–Virtsu: täiskasvanu 9 €, pensionärid ja koolilapsed 3 €
– Lõunasöök
Setu kuninga pidu ja Läti losside kaelakee!
Rüütlite jälgedes – Rakvere, mõisad ja liköör!
Elava hõbeda kunst ja lavendel Lätis!
GRUUSIA: Rtveli– viinamarjade koristuspidu!
Lavendel Hiiumaal — Provansi maitse Eestis!
Turku – Soome värav arhipelaagi!
Kruiis Rootsi: Stockholm ja Sigtuna!
Suur Siiditee Usbekistanis!
Kevadine tulpide valss Kirnas!
UUS! Vormsi saar: läbi aja ja ruumi!
Muud pakkumised

Stockholm sakuraõites, merevaatega ja Anne Veski muusika saatel!
24.04 – 26.04
Laevareisid

SOOME: Porvoo ja Helsingi koos FAZERI tehase muuseumi külastusega!
23.05.2026
Laevareisid



